Justyna Kotowicz-Wiercińska

 
„Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz” (Arthur Ashe)

 
Wierzę, że w każdym człowieku drzemie potencjał. Praca nad jego odkryciem, niwelowanie słabości na rzecz rozbudowywania mocnych stron, jest jak szlifowanie diamentu, którym jesteśmy. Uwielbiam ten moment przebudzenia i błysk w oku, który się pojawia, gdy człowiek sobie to uświadamia. Wytrwałość w pokonywaniu trudności, ulga i radość z kolejnego kroku ku polepszeniu własnego życia – to moja inspiracja. Podobnie jak energia, która się wyzwala we wspólnej pracy, czy to indywidualnej, czy grupowej, sprzyjając budowie autentycznych relacji.

 

WYKSZTAŁCENIE:

 
Psycholog – studia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2001 – 2008).

 
Psychoterapeuta - Obecnie (od IX 2012) w trakcie całościowego szkolenia podyplomowego (psychoterapia zintegrowana : podejście systemowo – psychodynamiczne) przygotowującego do certyfikatu psychoterapeuty w ramach Sekcji Psychoterapii i Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, realizowanego przez zespół Kliniki Psychiatrii UJ CM w Krakowie.
Trener biznesu - kurs „Od diamentu do brylantu – zaawansowane szkolenia trenerskie” organizowany przez Pracownię Psychologiczną Elżbiety Sołtys – Jan Robert Sołtys w Krakowie (XI 2009 – VI 2010)

 
Coach rodzicielski - Szkoła Coachów Rodzicielskich, I edycja - kurs organizowany przez Pracownię Psychologiczną Elżbiety Sołtys – Jan Robert Sołtys w Krakowie (I – VII 2011)

 

WAŻNIEJSZE SZKOLENIA:
Wideotrening komunikacji - Szkolenie Fundacji Plus w Krakowie (II 2010), Studium Pedagogiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego (X 2007 – VI 2008), Studium Terapii przez Sztukę pod patronatem Jerzego Fedorowicza przy Teatrze Ludowym w Krakowie (X 2007 – VI 2008), Drama - warsztaty prowadzone przez Wiesława Smełkę przy Polskim Stowarzyszeniu Psychologów Praktyków w Krakowie (X 2006 – I 2007), Technik masażysta - Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie (IX 2005 – VI 2007),

 

DOŚWIADCZENIE:
Na co dzień pracuję zarówno z osobami zdrowymi, jak i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz innymi niepełnosprawnościami. Mam praktykę w prowadzeniu konsultacji indywidualnych, prowadzę sesje o charakterze terapeutycznym i doradczym oraz spotkania coachingowe. Prowadzę też zajęcia grupowe (wykłady, warsztaty rozwojowe i psychoedukacyjne, szkolenia specjalistyczne i z zakresu umiejętności miękkich) dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Posiadam doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych, edukacji i biznesie. Od 2010 r. jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu.

 
PRYWATNIE:
Wierzę w ludzi, nie tworzę sztucznego dystansu, słucham i akceptuję. Poszukuję nowych rozwiązań i możliwości, inspiruję i wspieram. Angażuję się w to, co robię. Do ludzi podchodzę z szacunkiem, autentycznym zainteresowaniem, uwagą, ciepłem i uśmiechem. Jeśli bogactwem jest robienie tego, co się kocha – to jestem szczęśliwa, bo moją pracą jest życie. Jestem jego miłośniczką w wielu odsłonach, których mam okazję doświadczać na co dzień w życiu osobistym i zawodowym. Uwielbiam taniec – tę wibrującą energię, ruch poddający się rytmom muzyki i zmianę. Rozmowa też jest dla mnie rodzajem tańca, w którym rozmówcy snują opowieści o sobie, pytają i odkrywają, poznają się wzajemnie i budują dialog, który jest podstawą autentycznej relacji

 

„Maszeruj do własnej muzyki, odnajdź ją i idź w jej rytm”